| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.01.2018


Брегалница стартуваше со реми

На првиот пријателски меч зимава, штипјани ремизираа со третоглигашот Кит – Го

Штипска Брегалница на стартот на подготовките оваа зима одигра 1:1, против тимот на Кит – Го. По сончево и убаво време, штипјани на домашен терен ремизираа во меч во кој доминираше борбеноста. Тимот на Кит – Го поведе во првото поливреме, за да Ристе Наумов израмни уште пред паузата.

БРЕГАЛНИЦА- КИТ-ГО 1-1 ( 1-1)
удбалско игралиште во Суитлак.
Гледачи 500. Стрелци Мартин Стојанов во 40,(КГ) Ристе Наумов 44 М. (Б.
Главен судија Здравко Костовски, асистенти Александар Гигов и Кристијан Џонов.
Брегалница Давков,Јованов,МаневскиРајков, Христов, Темелков,Ефремов, Митров, Велковски, Наумов, Мишев.Уште играа и Илиев,Варадиновски,Крстов,Боневски, Стојчевски Гоцевски, Атанасов, Стојанов, Сандевски
Кит-го Јамаковски, олев, Синев, Димовски, Денковски, В. Стојанов, Дујковски, Ташков, М. Стојанов, Трендафилов Мариќ. Уште играа Андонов, Лазев, Тиквешанац, Јанковски, Станоевски Богдановски.Датум: 27.01.2018, 17:01
Статијата е прочитана 821 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense