| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018

„Нула“ на вториот тест против Финска

Нашата репрезентација до 19. години за разлика од првиот меч овојпат не постигна гол, и одигра 0:0 против скандинавците.

Последниот тест меч пред нашата млада репрезентација до 19. години да го одигра квалификацискиот турнир од елитната фаза заврши 0:0. Предмалку избраниците на Вујадин Станојковиќ на компклексот Петар Милошеваски, ремизираа без голови против Финска и на тој начин го одработија и вториот тест меч против истиот противник. Ако на првиот меч пиостигнавме пет гола и се поигрувавме со противникот, овојпат нештата не отидоа во тој правец. Македонија одигра добро, имаше и шанси но не успеа да постигне гол.Датум: 01.03.2018, 14:57
Статијата е прочитана 519 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense