| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.04.2017


Дербито Работнички - Шкендија ќе го суди Ставрев

Александар Ставрев ќе биде главен судија на мечот на Арената кој почнува во среда во 16 часот. Во Тетово пак арбитар ќе биде Димитар Мечкаровски

Ждрепката сакаше Александар Ставрев од Скопје да биде главен судија на мечот меѓу Работнички и Шкендија. Мечот се игра во среда со почеток во 16 часот и тоа на Арената во Скопје. Дуелот во Тетово меѓу Ренова и Вардар ќе го суди Димитар Мечкаровски.

СУДИИ ЗА 25.КОЛО ВО ПМФЛ
РАБОТНИЧКИ - ШКЕНДИЈА (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ)
РЕНОВА - ВАРДАР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ)
БРЕГАЛНИЦА - ШКУПИ (ДАЛИБОР ЃОРЃЕВСКИ)
ПЕЛИСТЕР - СИЛЕКС (МАРЈАН МАРКОСКИ)
МАКЕДОНИЈА ЃП - ПОБЕДА (ЈОСИП БАРТОН)Датум: 03.04.2017, 12:24
Статијата е прочитана 3288 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense