| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.05.2017

Беџети пред оставка!?

Претседателот на Шкендија уште пред шест месеци најави дека е можно да си замине од челната функција на клубот. Дали е сега време за такво нешто?

Абдулменаф Беџети, претседателот на Шкендија  е пред оставка. Тој како што најави самиот уште пред шест месеци, поради презафатеност, планирал да си замине од челната позиција на клубот од Тетово, но сега се чини дека е вистинско време. Особено по поразот во Купот на Македонија.

 Датум: 18.05.2017, 20:27
Статијата е прочитана 4014 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense