| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.10.2017

ФОТО ВЕСТ: Адеми се врати со капитенска лента

„Сега сум подобар во сквош, отколку во фудбал“, изјави во шега Адеми

После две години, Аријан Адеми се врати на фудбалот. Тој вчера влезе во игра во 53. минута за својот Динамо, и веднаш ја доби капитенската лента на „модрите“. Неговиот тим одигра 1:1 со Осиек, а на Аријан му беше поништен чист гол.
„Среќен сум поради враќањето, но жал ми е што ми беше поништен гол. Ќе бев поисполнет да дадев гол и да победевме“, рече Адеми.
На прашањето во кој спорт е сега подобар после двегодишната пауза, даде интересен одговор.
„Мислам дека сум сега подобар во сквош“, низ смеа одговори Адеми.Датум: 15.10.2017, 14:28
Статијата е прочитана 1683 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.11.2017
24.11.2017
24.11.2017
24.11.2017
23.11.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense