| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.08.2017

Вардар стартува со Зенит на „Филип Втори“ во Скопје

Првиот меч се игра на 14 септември и тоа против фаворитот во групата

Познат е распоредот во групата „Л“ во Лигата на Европа. Нашиот Вардар почнува со Зенит и тоа дома, и тоа на 14 септември. Меч кој се игра во Скопје. Потоа вардарци имаат две гостувања по ред и тоа во Норвешка и Шпанија. Во 4. коло Вардар го дочекува Соседад, следува гостување во Санкт Петербург и на крај на 7 декември вардарци го дочекуваат Розенборг.

1. КОЛО - 14.09.
Вардар - Зенит
2. КОЛО - 28.09.
Розенборг - Вардар
3. КОЛО - 19.10.
Сосиедад - Вардар
4. КОЛО - 02.11.
Вардар - Сосиедад
5. КОЛО - 23.11.
Зенит - Вардар
6. КОЛО - 07.12.
Вардар - Розенборг

 Датум: 25.08.2017, 14:52
Статијата е прочитана 1476 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense