| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.06.2017

Шкендија ги потпиша Реџепи, Чиљафи и Иљази (ФОТО)

Тетовци ги претставија своите нови играчи, кои се млади и екстра талентирани момци

Беким Реџепи, Илјаз Чиљафи и Артан Иљази се најновите имиња во Шкендија, тоа се првите засилувања во редовите на тетовските „црвено црни“. Станува збор за млади и екстра талентирани момци кои допрва треба да се наметнат кај стратегот Ќатип Османи. Реџепи е голман и доаѓа од Тетекс, Чиљафи е дете на Шкендија, тој е главниот виновник што тимот до У-19 стана шампион на Македонија. Третиот е Артан Иљази, талентиран голман кој дојде од Милано.


 Датум: 16.06.2017, 15:29
Статијата е прочитана 4779 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense