| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.08.2017

Селмани пред потпис со Ујпешт

Дознаваме дека талентираниот млад фудбалер на Ренова деновиве би требало да биде промовиран во унгарскиот тим

„Македонски спорт“ неофицијално дознава дека младинскиот репрезентативец Ремзифаик Селмани од Ренова, деновиве треба да потпише договор со унгарскиот Ујпешт. Иако беше поврзуван со трансфер во Шкендија, сепак, овој младински репрезентативец најверојатно ќе ја продолжи кариерата во странство.
Тој деновиве треба да биде промовиран во дресот на Ујпешт, каде што настапуваше Енис Барди кој замина во Леванте, а во моментов во овој клуб игра Виктор Ангелов.Датум: 13.08.2017, 15:26
Статијата е прочитана 1768 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense