| контакт | маркетинг
22.03.2018
Во својот деби меч на клупата на Победа, србинот извојува триумф и на најдобар можен начин ја започна својата авантура на клупата на прилепчани.
22.03.2018
Обложувалниците мала предност даваат на Финците во утрешната пресметка со нашата селекција
22.03.2018
Во изминатото 24. коло, тимот на Победа обезбеди триумф над Работнички, а за играч на колото според Македонски Спорт е прогласен Филип Најдовски.
22.03.2018
*Еден од нашите најдобри фудбалери не само што загуби со својот тим против Летонија, загуби и од соиграчот од Келн, а и се повреди и мораше да биде заменет.
22.03.2018
Николов и Спировски се во жестока „битка“ за титулата во Унгарија, но настапот во националниот тим е нешто друго
22.03.2018
И дефинитивно дојде до разделба меѓу одлчниот Бразилец и најтрофејниот македонски клуб
22.03.2018
„Секако дека ги анализиравме противниците, но мислам дека поважно е ние да го наметнеме нашиот стил на игра“, рече Ангеловски
22.03.2018
Пролетва на пет меча во серија составот на стратегот Ќатип Османи остана со незатресена мрежа. Само Грнчаров на првиот дуел во Тетово успеа да го совлада феноменалниот Захов
22.03.2018
Фудбалската Федерација ја подобрува инфраструктурата во Кичево
22.03.2018
„Македонски спорт“ утринава беше на тренингот на националниот тим во Белек на теренот на „Глорија Арена“
21.03.2018
Нашите надежи загубија од Ирска со 3:0 во елитните квалификации кои се играат во Полска
21.03.2018
„Максимално сериозно го сфаќаме овој натпревар. Се надевам дека ќе победиме, и во уште подобра атмосфера ќе го дочекаме вториот меч со Азербејџан“, вели Несторовски од Анталија
21.03.2018
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense