| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.01.2018

Абдурахими и Шишковски во Академија Пандев!

Струмица подготвува сензационални трансфери. Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски би можеле да потпишат за Академија Пандев

Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски се блиску до потпис во Академија Пандев. Како што велат нашите информации од Струмица, напаѓачот на Шкендија и сега веќе екс голманот на Работнички, би можеле да се преселат во хитот на есенската полусезона и во клубот каде што газда е нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев. За Абдурахими заинтересиран е и Шкупи, но големи се шансите Шкендија да го пушти на позајмица во Струмица. Додека Шишковски  е со слободни документи и може да стави потпис без никакви проблеми.
Датум: 12.01.2018, 16:03
Статијата е прочитана 3480 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense