| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.12.2017

И Гезтепе со дресот на Шкендија

Висар Беџети, претседателот на тетовскиот клуб завчера во Истанбул имаше средба со првиот човек на Гезтепе Мехмет Сепил. Притоа Беџети, на еден од најбогатите бизнисмени во Турција му подари и дрес на Шкендија

Шкендија и Гезтепе завчера во Истанбул, преку своите претседатели имаа средба на која се договараше и меѓусебна соработка. Да потсетиме дека во Гезтепе најдобар фудбалер во моментов е нашиот Адис Јаховиќ. Висар Беџети, претседателот на Шкендија на средбата, на газдата на Гезтепе Мехмет Сепил, му подари дрес. Инаку Беџети во Истанбул беше гостин на ФК Галатасарај и во живо го следеше дербито меѓу Галата и Газтепе. Кога сме кај Сепил да споменеме дека станува збор за еден од најбогатите бизнисмени во Турција.
Датум: 26.12.2017, 11:43
Статијата е прочитана 2922 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense