| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2018

Дориев ја обнови повредата

*Сениорскиот репрезентативец повторно има скинат муслул и ќе мора да паузира минимум четириесетина дена.

Љупче Дориев нема наскоро да се врати на терен. Напротив, ќе мора повторно да се опоравува од повреда затоа што ја обнови онаа истата која што и го оддалечи од теренот речиси цела есен. Играчот за врска има пукнато мускулно влакно, и вчерашнатѕа магнетна резонанса која ќе мора да покаже колку е лоша повредата и колку ќе мора Дориев всушност и да паузира.
Ова секако дека е и тоа како тежок удар за Академија Пандев која планираше својот најдобар играч зимава, а и напролет да го исфорсира до максимум и да го врати во топ форма. Истата го одведе Дориев и до сениорската репрезентација но ете, младиот играч немаше среќа затоа што еве два пати во серија се повреди. Му посакуваме на Дориев што побргу да се опорави и да се врати на терен.

 Датум: 10.01.2018, 19:16
Статијата е прочитана 1159 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense