| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.05.2017

Спартак Москва „загриза“ за Демири

Нашиот член на младата репрезентација според „Спорт експрес“ ќе се пресели во редовите на новиот руски шампион

Бесир Демири се наоѓа пред трансфер во Спартак Москва. Новиот руски шампион „загриза“ за левиот бек на Вардар, ако може да им се верува на информациите на руски „Спорт експрес“.
Членот на Вардар по само неколку месеци може да го напушти првакот и да тргне по стапките на Игор Митрески, Игор Стаменовски, Никола Ѓошевски и Горан Мазнов.
Интересот за Демири е очекуван со оглед на тоа дека со своите игри во дресот на младата репрезентација на Македонија, го привлече вниманието на неколку европски клубови.Датум: 12.05.2017, 14:03
Статијата е прочитана 3071 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense