| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.06.2017

Македонија на 136 место на ФИФА листата

 

Пад од три места на најновата ранкинг листа за нашата најдобра репрезентација


Македонија за месец јуни се наоѓа на 136 место во светот на ФИФА ранкинг листата. Тоа е пад од три места во однос на минатиот месец. „Македонски спорт“ прогнозираше уште пред една недела дека нашата најдобра репрезентација ќе се најде на ова место.Датум: 01.06.2017, 10:32
Статијата е прочитана 790 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense