| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.06.2017

Со автоголот на Грнчаров шампионот поразен од Матерсбург

Вардар попладнево во пријателска средба загуби од австрискиот тим со 0:1

Вардар беше поразен со 0:1 од Матерсбург на попладневната контролна средба. Решавачкиот момент се случи во 55. минута кога Грнчаров си постигна автогол за водство на тимот од Австрија но и за победа, како што се покажа подоцна.

 Датум: 28.06.2017, 19:56
Статијата е прочитана 1519 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense