| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.06.2017

Ристовски уште една година во Риека

Милан Ристовски, помалиот брат на Стефан, ќе остане во Риека уште една година

Милан Ристовски, младиот фудбалер на Работнички кој беше на позајмица во Риека во текот на изминатите шест месеци, ќе остане уште една година во шампионот на Хрватска. Како што известуваат тамошните медиуми, договорено е младиот офанзивец, инаку помал брат на Стефан Ристовски, да остане во Риека и во наредниот период.

 Датум: 26.06.2017, 16:08
Статијата е прочитана 4245 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.10.2017
22.10.2017
22.10.2017
22.10.2017
22.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense