| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.12.2017

Јаневски: Ментално играчите беа многу силни

Заслужено отидовме понатаму, во меч во кој играчите беа стопроцентнто подготвени. На четири меча имаме три победи и едно реми – изјави Чедомир Јаневски по триумфот над Шкупи во купот.

„Сите честитки за играчите, затоа што на четири последни мечеви извојувавме три победи. И тоа во месец кој е многу тежок за играње. Фудбалерите максимално ангажирани, фокусирани ментално одлично подготвени. Во период кога сите останати екипи се на одмор, тие тренираа далеку подолг период. Што се однесува до самиот меч многу е тешко да се гради игра кога имате противник кој има дефанзивна формација. Не сакам никој погрешно да ме свати, секој си има своја филозофија, стратетија. Во вториот дел далеку подобри, создадовме шанси, постигнавме голови, и заслужено одиме понатаму – вели тренерот на Вардар, Чедомир Јаневски.Датум: 17.12.2017, 16:10
Статијата е прочитана 972 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense