| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.07.2017


Ќатип Османи: Одлично второ полувреме

На прес конференцијата по натпреварот со Хелсинки, шефот на стручниот штаб на Шкендија, Ќатип Османи, искажа задоволство од резултатот, но и од играта на неговата екипа, особено во вториот дел д натпреварот.

„Лошо го почнавме натпреварот, а примивме и евтин гол. Сепак, по израмнувањето, во второто полувреме одигравме многу подобро. Ја стабилизиравме играта, постигнавме два гола, а имавме шанси да постигнеме и уште некој. Морам да истакнам дека сум задоволен од тоа што фудбалерте го прикажаа на теренот“ - изјави Османи.Датум: 13.07.2017, 20:47
Статијата е прочитана 3033 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense