| контакт | маркетинг
РАКОМЕТ

20.03.2017

Червар останува кормилар на Металург

Хрватскиот тренер имаше состанок со првиот човек на тимот од Автокоманда каде што беше одлучено негово останување во тимот

Лино Червар ќе остане на тренерската функција во Металург. Хрватскиот стратег предмалку имаше состанок со сопственикот на тимот Минчо Јорданов. Конечниот епилог е останување на Хрватот во тимот од Автокоманда.
Лино е должен многу одговори на македонската јавност а се очекува оваа информација и официјално да ја потврди.
Како што е позанот, тој пред една недела одлучи да ја напушти селекторската функција во Македонија и ја презеде Хрватска. Иако барањето на ХРС беше тој да биде фокусиран сам на хрватската репрезентација, сепак, очигледно е дека сега имаат поинаков став.Датум: 20.03.2017, 19:10
Статијата е прочитана 2545 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense