| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.05.2017

Ангеловски без големи промени за Турција и за Шпанија

Освен тоа што нема да смета на младинските репрезентативци, не се очекуваат поголеми промени во списокот на репрезентацијата на нашата земја за дуелите со Турција и со Шпанија


Македонскиот национален тим на почетокот од јуни го очекуваат два натпревара. Едниот пријателски, а другиот официјален, за пласман на Мундијалот во Русија идната година. И покрај тоа што шансите за такво нешто се одамна загубени, сепак, Македонија ќе игра во вториот дел од квалификациите за подобрување на својот пласман. Во моментов нашата селекција има три бода, освоени во дуелот со Лихтенштајн на гостински терен, и сега ја очекува меч со Шпанија. Меѓутоа, неколку дена претходно, избраниците на Игор Ангеловски ќе ја имаат генералната проба, односно дуелот со силната Турција, која доаѓа во Скопје на 5 јуни, шест дена пред натпреварот во Шпанците.

Повеќе во денешното печатено издание на „Македонски спорт“.Датум: 18.05.2017, 11:41
Статијата е прочитана 3043 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense