| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.06.2017

Шампионот го пропушти: Мешановиќ го реши Вардар

Македонскиот шампион го забележа првиот пораз во подготовките, откако беше совладан од Марибор со 1-0.

Македонскиот шампион го забележа првиот пораз во подготовките, откако беше совладан од Марибор со 1-0. Стрелец на голот беше Јасмин Мешановиќ кој беше потенцијално засилување за Вардар во овој преоден рок, но одлучи да игра за Марибор. Интернационалецот од БиХ беше прецизен во 42. минута, а токму неговиот гол го одлучи мечот.Датум: 24.06.2017, 20:03
Статијата е прочитана 3015 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense