| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.01.2018

Илиески и Илијовски заминаа од Победа


Двајцата стандардни првотимци ја раскинаа соработката со прволигашот од Прилеп. Истото го направи и Бурхан Мустафов.

Дарко Илиески и Ристе Илијовски не се повеќе дел од тимот на Победа. Прилепчани денеска ги стартуваат подготовките за новата полусезона, а овие двајца нема да бидат дел од прозивката. Ја раскинаа соработката иако имаа уште преостанат договор со клубот, а истото го стори и Бурхан Мустафов. Тој веќе заминa во Албанија.Датум: 10.01.2018, 11:58
Статијата е прочитана 1023 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense