| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2018

Османи за пораз на Пелистер

Битолчани го имаа првиот тест меч зимава и загубија од екипата на Гостивар со 0:1.

Флорент Османи е стрелецот на единствениот гол за Гостивар денеска на пријателскиот меч одигра во Охрид против Пелистер. Напаѓачот во првиот настап за новиот клуб, погоди во шесеттата минута, и ги постави како што подоцна се покажа конечните 0:1.


 Датум: 30.01.2018, 16:03
Статијата е прочитана 1238 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense