| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.11.2017

Тричковски донесе бод за АЕК Ларнака

Гол за „реми“ против Аполон на домашен терен за Тричко кој го постигна третиот гол во првенството

Иван Тричковски попладнево беше стрелец за АЕК Ларнака во дуелот со Аполон. Тричко со тоа донесе еден бод, после негативата на неговиот тим од 1:0 на полувремето. Тој го одигра целиот меч исто како и Даниел Мојсов кој што доби жолт картон.

Ова беше трет погодок на Тричковски во кипарскиот шампионат, а АЕК Ларнака остана на првото место на табелата после ова коло.Датум: 05.11.2017, 19:05
Статијата е прочитана 366 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense