| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.12.2017

Беласица слави 95. години постоење

Струмичкиот фудбалски гигант ФК Беласица на 10. декември ќе слави 95. години од своето постоење

ФК Беласица е еден од нашите најголеми фудбалски брендови. Стумичкиот клуб на голема врата се враќа на фудбалската мапа, а на 10. декември слави 95. години од своето постоње.
По тој повод, ќе се одржи прослава во ресторанот „Космополит“ во Струмица со почеток од 11:00 часот.
Во рамките на оваа прослава, ќе биде промовирана книгата „95 години ФК Беласица“, потоа промоција на официјалната химна на клубот, како и доделување на благодарници на многу фудбалски работници и поранешни фудбалери на Беласица.


 Датум: 01.12.2017, 13:04
Статијата е прочитана 290 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense