| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.06.2017

Македонија без голови против Индија

Македонската репрезентација до 17 години предмалку на меч одигран во Унгарија ремиризаше без голови против соодветната репрезентација на Индија

Нашите избраници под водство на селекторот Добринко Илиевски имаа мноштво шанси но не успеаа да реализираат ниту една од нив па мечот заврши 0:0. Идентично како и против Србија, индијците претходно одиграа без голови во рамките од својата европска турнеја.

МАКЕДОНИЈА У 17:  Денковски, Сефо, Антовски, Елези, Симоновски, Рамадани, Чурлинов, Трајковски, Колевски, Ѓоргиевски, Ферати
Играа уште: Велковски, Гроздановски, Пешевски, Бошковски, Бериша, Пановски, ДодевскиДатум: 14.06.2017, 20:41
Статијата е прочитана 3147 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense