| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.05.2017

Само Брегалница без евро лиценца

Од сите клубови кои побарале лиценца за настап во Европа, единствено штипскиот тим бил одбиен од страна на ФФМ

Одделението за лиценцирање при ФФМ извести дека им издава лиценци на девет прволигаши за настап во европски Купови. Еден клуб и тоа во името на Брегалница Штип не доби лиценца за Евро настап. И онака штипскиот тим не само што нема за прв пат да излезе во Европа, туку од идната сезона ќе биде второлигаш.

Останатите клубови добија лиценци. Македонија Ѓорче Петров, Шкупи и Победа пак, не побараа издавање на лиценци за меѓународен настап.Датум: 15.05.2017, 16:02
Статијата е прочитана 3598 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense