| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.08.2017

Футсалците на Шкупи убедливи со Макаби, победа од 5:1

Во првиот меч од квалификациите за Футсал Купот на Европа, нашиот шампион славеше над тимот од Израел

Голема победа на Футсал тимот на Шкупи над Макаби со 5:1. И тоа о своето европско деби и тоа во првиот меч од квалификациите во Футсал Купот на Европа. Стрелци за нашиот тим на турнирот во Линц, беа Алими, Незири, Сефери, и Ибиши два.

 Датум: 23.08.2017, 20:00
Статијата е прочитана 2450 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense