| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.01.2018

Тимовски пред трансфер во Теута

Десниот бек на Силекс во преговори е со прволигашот од Албанија и веројатно ќе си замине од Кратово

Ангелче Тимовски е пред можен трансфер во Теута, во тимот каде пред неколку денови се пресели и Бојан Ѓорѓиевски. Десниот бек на Силекс и некогашен младински репрезентативец, во моментов е во преговори со Теута и веројатно ќе си замине од Кратово. Што се однесува до Силекс, засега ново име е Ѓорѓи Танушев кој по само шест месеци минати во Боревц, се врати во таборот на кратовци.Датум: 08.01.2018, 12:58
Статијата е прочитана 563 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense