| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.01.2018

(ФОТО) Николов тргна со Видеотон

Откако синоќа и официјално беше промовиран во дресот на тимот од Унгарија, екс - вардарецот денеска го одработи и првиот тренинг со својот нов тим во Бенидром (Шпанија), каде тимот од Секешфехервар е на подготовки

Во Бенидром (Шпанија), во експедицијата на Видеотон, денеска ново лице и тоа Бобан Николов, нашиот репрезентативец и сега веќе ек - вардарец. Прво имаше кус состанок со тренерот Марко Николиќ а  потоа го одработи и својот прв тренинг како фудбалер на Видеотон. Да потсетиме дека од вчера Николов е член на еден од најголемите клубови во Унгарија


 Датум: 19.01.2018, 16:25
Статијата е прочитана 839 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense