| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.07.2017

Работнички со верба во себе

„Не сме без шанси на реваншот во Минск. Ова реми од 1:1 ни дава надеж дека можеме да се пласираме во следната рунда“ вели Суад Сахити, напаѓачот на „романтичарите“

Работнички пред првиот меч со Динамо Минск посакуваше победа без примен гол, посакуваше макар и реми без голови, но резултатот по тие скопски први 90.минути гласи 1:1.
„Не сме без шанси на реваншот во Минск кој се игра во четврток. Ова реми од 1:1 ни дава надеж дека можеме да го минеме силниот тим на Динамо Минск. Многу добро знаеме дека ни треба најмалку еден гол и ќе се обидеме со сите сили да го постигнеме. Јас сум оптимист“ вели Суад Сахити, офанзивецот на „романтичарите“.
*Повеќе читајте во печатеното издание на „Македонски спорт“Датум: 15.07.2017, 13:16
Статијата е прочитана 1274 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense