| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.03.2018

После одлуката на ФФМ: Шкендија остана на +11 и се доближи до титулата

„Македонски спорт“ ведмаш после натпреварот пиша дека нема случај и дека не се прекршени правилата, што ФФМ денеска го потврди

Нема случај во Тетово на натпреварот помеѓу лидерот и Академија Пандев. Шкендија не го прекршила правилникот на ФФМ, а денеска тоа го потврди и федерацијата. Со тоа е веќе јасно дека табелата ќе го има изгледот како претходно, односно останува разликата и тоа го доближува тетовскиот прволигаш до освојување на титулата во македонскиот шампионат.

Сега разликата останува +11 за Шкендија во однос на Вардар, а Академија Пандев има право на жалба за овој случај, но тешко дека ќе добие нешто.  Вардар исто така ислекуваше, меѓутоа актуелниот првак не доби ништо.

На натпреварот Шкендија - Академија Пандев, „младинецот“ Енес Фазлагиќ доби црвен картон, и потоа влезе Шефик Шефити. Со тоа тетовскиот тим го започнал и го завршил првиот дел со младинец во својот тим, нешто што стои во правилникот.

 Датум: 02.03.2018, 13:09
Статијата е прочитана 1149 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense