| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

И газда Дестани се радуваше во Хелсинки

Сопственикот на Шкендија попладнево, со својот приватен авион, пристигна во Хелсинки за да им даде поддршка на своите играчи. Задоволен од тоа што го виде, по мечот веднаш си замина


Лазим Дестани и донесе среќа на својата Шкендија. Тој денеска напладне со својот приватен авион, придружуван од пријатели на клубот, пристигна во Хелсинки. Беше и во ложата на „Телиа 5Г Арената“ и му се израдува на успехот на својот тим и пласманот во следната фаза од ЛЕ. И така задоволен веднаш по мечот, се разбира откако им честиташе на играчите, си замина од Хелсинки.Датум: 20.07.2017, 23:07
Статијата е прочитана 5613 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense