| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.01.2018

Коњаспор го „грабна“ Јаховиќ

За голгетерот на Гезтепе, интерес имаше од повеќе турски екипи, но според турските медиуми, Македонецот сепак продолжува во Коњаспор

Адис Јаховиќ ќе потпише две ипол годишен договор со Коњаспор, најавуваат турските медиуми. Македонскиот фудбалер се согласил кариерата да ја продолжи таму, а потврдата доаѓа од потпретседателот на клубот, Ахмет Бајдар.
На листата на желби им биле Самуел Ето и Демба Ба, но се решија за 30-годишниот Македонец кој сезонава има дадено 14 гола и три асистенции. Се шпекулира дека Гезтепе како отштета ќе добие 1,5 милиони евра.
Датум: 29.01.2018, 18:32
Статијата е прочитана 1585 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense