| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.08.2017

Шкендија против словачка Нитра во младинската ЛШ

Тетовци добија силен противник за првиот европски младински настап

Актуелниот младински шампион на Македонија, тимот на тетовска Шкендија, го доби својот противник во првото квалификациско коло. Тоа е тимот на словачка Нитра, која секако е актуелен шампион на оваа земја. Првиот меч се игра на 27. декември, а истиот Шкендија го игра на гостински терен. Реваншот е закажан за 18. октомври.Датум: 29.08.2017, 15:57
Статијата е прочитана 1065 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense