| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.05.2017

ШАМПИОНОТ ГОСТИН НА ПРОСЛАВАТА: Борец го кани Вардар

Првакот утре во 17:00 часот на стадионот во Велес ќе одигра пријателски меч со новиот второлигаш

Вардар и Борец утре со почеток од 17:00 часот ќе одиграат пријателски натпревар по повод пласманот на велешкиот тим во втората македонска фудбалска лига. Мечот кој ќе се одигра на градскиот стадион во Велес ќе биде своевидна фешта за двете екипи. Борец ќе го прослави пласманот во втората, додека, пак, Вардар, како што е добро понато се радува на титулата во домашното првенство.Датум: 09.05.2017, 14:01
Статијата е прочитана 3928 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense