| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.09.2017

Новаци штрајкува, нема тест-меч со Пелистер

Пријателскиот натпревар помегу Пелистер и Новаци кој беше закажан за денеска во 16:00 часот ма стадионот Тумбе Кафе во Битола не се одигра затоа сто гостите не допатуваа

Како што дознаваме во таборот на второлигашот во моментов има штрајк поради неисплатени примања кон играчите и затоа тие и не сакале да го одиграат мечот во Битола денеска. Со ова Пелистер остана без тест натпревар за време на репрезентативната паузаДатум: 02.09.2017, 17:14
Статијата е прочитана 2137 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
18.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense