| контакт | маркетинг
22.02.2018
Селекцијата У-17 на Македонија е поразена со 0:1 во вториот пријателски меч од соодветната селекција на БиХ
22.02.2018
Иако пред стартот на пролетниот дел се говореш дека нема да има фудбал на Автокоманда во текот на полусезонава, сепак Скопје доби „виза“ и веќе во недела ќе ја дочека Ренова на својот стадион
22.02.2018
Столчиња со зелена боја ќе се постават на новите трибини кои се во изградба на стадионот под „Тумбе Кафе“
21.02.2018
Алма Вакили и Максим Максимов играа заедно две сезони во Тракаи во Литванија, сега играат за Шкендија и Вардар. По мечот имаа што да си кажат
21.02.2018
„Ова беше натпревар кој не беше убав за око како оној од мината среда“ вели тренерот на Вардар
21.02.2018
Стратегот на Шкендија жали за пропуштените шанси
21.02.2018
Шкендија водеше со голот на Ибраими, Шкендија беше подобра но Хуан Фелипе со мајсторскиот гол од слободен удар во 79. минута го спаси Вардар од пораз во првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија
21.02.2018
Свое обраќање имаше претседателот на ФФМ  Илчо Ѓорѓиоски, а Ватрослав Михачиќ беше специјален гостин од Академијата за едукација на тренери на Хрватскиот фудбалски сојуз.
21.02.2018
Денеска во 14 часот на Арената „Филип Втори“ се игра првиот 1/4 финален меч во Купот на Македонија, или вториот од четирите пролетни дуели меѓу нашите најдобри клубови
21.02.2018
Не треба да ме брани никој, Господ ми е сведок на ден Прочка дека ја говорам вистината“ вели Марјан Секуловски, тренерот на Пелистер откако ФФМ по инцидентот во Битола против него покрена постапка
20.02.2018
Македонецот има најголема вредност од сите играчи во словенечкиот шампионат
НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense