| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.10.2017

Вардар дел од проектот „Мега Лига“

Според најавите, нашиот најтрофеен клуб ќе игра против екипи како Стеауа, Динамо Букурешт, Олимпијакос, Панатинаикос

Обидот за формирање на Балканска Лига полека стивнува. Во последно време не гледаме жестока иницијатива како што беше случајот пред 2-3 години, но сега е во план формирање на друга регионална лига наречена „Мега Лига“. И Вардар ќе биде дел од овој проект, со што истата ви се спровела од сезоната 2019/20.

Идејата е да бидат формирани две „Мега Лиги“ во кои ќе настапуваат екипи од регионот, како и од Израел, Азербејџан, Кипар, Грузија и Ерменија.

Вардар би се нашол во „Мега Лига 1“ заедно со екипите на Олимпијакос, Панатиниакос, со српските, хрватските и романските гиганти, како и со екипи од БиХ и Словенија.Датум: 26.10.2017, 19:22
Статијата е прочитана 1831 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense