| контакт | маркетинг

03.03.2018

Ивановски со најдобро време на 1.500 метри

Најдобриот македонски атлетичар на долги патеки, Дарио Ивановски постави нов личен рекорд на трката на 1.500 метри на СП во Бирмингем

Ивановски трчаше во првата квалификациска трка со време од 3:51.83 што е за 76 стотинки подобро време од личниот рекорд, а за 70 стотинки послабо од државниот рекорд на Ване Стојанов од 1997 година.
Тој заврши на шестата позиција од осум атлетичари во квалификациската трка и не се пласира понатаму. Од вкупно 22 атлетичари на 1.500 метри тој го освои 17 место.Датум: 03.03.2018, 15:43
Статијата е прочитана 199 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense