| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.04.2017

Треневски: Тактички феноменално одигравме

Работнички на најдобарт можен наќин се врати од поразот против Вардар изминатиот викенд. Предмалку ја победи Шкендија во веројатно еден од најдобрите мечеви на екипата откако е Виктор Треневски на клупата на „романтичарите.

„Голема и значајна победа за нас, големи три бода. Сепак, не е лесно да се победи Шкендија. Покажавме дека Работнички не може да изгуби два пати по ред на домашен терен, искрени честитки за моите играчи кои тактички одиграа феноненално во овие деведесет минути„ - рече Треневски.Датум: 05.04.2017, 18:04
Статијата е прочитана 1358 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense