| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.11.2017

Адеми подобар од Китановски

*Попладнево на куп мечот со Истра, капитенот на Динамо Загреб беше стрелец на третиот гол за својот тим


Аријан Адеми за својот Динамо Загреб постигна еден гол и активно учествуваше во победата на својот тим од 4:2 на мечот со Истра. Тоа беше натпревар од 1/4 финалето во Купот на Хрватска. За Истра настапи Томе Китановски.
Ремзифаик Селмани исто така беше стрелец во куп натпревар, но во Унгарија. Имено неговиот тим Ујпешт со 5:0 славеше на гостувањето кај Вешеш а младинскиот репрезентативец на Македонија беше стрелец на четвртиот гол.Датум: 29.11.2017, 16:55
Статијата е прочитана 653 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense