| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2017

Вардар во Анталија на мегдан и со Хајдук

Тестот со сплитските „били“ е закажан за 3 февруари

Шампионот во Анталија ќе ги одмери силите со Хајдук, клуб од некогашната „голема четворка“ од екс СФРЈ. Дуелот со „билите“ е закажан за 3 февруари (петок). Тоа ќе биде убава контрола за четата на стратегот Гоце Седлоски. Ден порано се игра со Дукла Прага, додека на 5 февруари силите ќе се одмерат со Анжи од Махачкала. Три дена подоцна ривал е бугарскиот тим Локомотив Пловдив а контролите во Анталија за Вардар се заокружуваат со Терек Грозни, меч кој ќе се игра на 9 февруари.Датум: 30.01.2017, 13:40
Статијата е прочитана 619 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense