| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.02.2017

Суад Сахити го продолжи договорот со Работнички

„Иако му истекуваше во јуни, ние со Суад Сахити се договоривме да го продолжиме договорот кој сега важи до јуни 2018 година“ вели Драган Поповски, претседателот на „романтичарите“

Суад Сахити, извонредниот крилен напаѓач на Работнички вчера го продолжи договорот со „романтичарите“. Иако имаше понуди својата кариера да ја продолжи во Хрватска или Казахстан, тој најверојатно останува најмалку до јуни во Градски парк.

Суад Сахити ќе биде играч на Работнички се до јуни 2018 година. Иако му истекуваше договорот во јуни, ние со Сахити се договоривме и потпишавме нов на наше големо задоволство. Секако дека имаше и има понуди за него, има опција да замине во наредните два - три дена, но шансите да остане во Градски парк најмалку до јуни се исто така големи“ вели Драган Поповски, приот човек на „романтичарите“.Датум: 15.02.2017, 12:27
Статијата е прочитана 2205 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense