| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.03.2017

Соседското дерби за Дејан Јакимовски

Извлечени се судиите за 24. коло. Мечкаровски ќе суди на Чаир, Ставрев во Кратово, Гоцевски во Тетово а Ецкоски во Прилеп


Предмалку се изврши ждрепката на судиите за натпреварите од 24. коло кои ќе се играат во недела со почеток во 15 часот. Ждрепката сакаше дербито меѓу Вардар и Работнички да го суди Дејан Јакимовски.

СУДИИ ЗА 24. КОЛО
ВАРДАР - РАБОТНИЧКИ (ДЕЈАН ЈАКИМОВСКИ)
ШКЕНДИЈА - МАКЕДОНИЈА ЃП (МАРЈАН ГОЦЕВСКИ)
СИЛЕКС - РЕНОВА (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ)
ПОБЕДА - БРЕГАЛНИЦА (МАРЈАН ЕЦКОСКИ)
ШКУПИ - ПЕЛИСТЕР (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ)Датум: 31.03.2017, 12:16
Статијата е прочитана 2420 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense