| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.07.2017

Пелистер загуби од Неа Саламина

На првиот тест натпревар во одигран во Банско, битолчани поразени од Неа Саламина со минимални 1:0.

Пораз на стартот на подготовките на Пелистер во Банско. Предмалку тимот на Срѓан Загхариевски загуби од кипарскиот состав Неа Саламина со минимални 1:0. Противникот на битолчани поведе уште во првото полувреме и го задржа водството се до крајот на мечот. Захариевски стартуваше со комбиниран состав на овој меч но потоа даде шанса на грото од играчите кои му се на располагање.Датум: 23.07.2017, 20:01
Статијата е прочитана 1274 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense