| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.07.2017

Талевски и Костадинова ја претставија Македонија во Санкт Петербург

И двајца беа учесници во рамките на проектот „Фудбал за Пријателство“ кое се одржа од 27 до 29 јуни во еден од најубавите градови во Русија

Стефан Талевски и Симона Костадинова, беа претставници од Македонија во рамките на проектот „Фудбал за Пријателство“ кое од 27 до 29 јуни се одржа во Санкт  Петербург. Овој проект ги обедини младите фудбалери - Амбасадори на проектот од 64 земји. Момчиња и девојчиња на 12 годишна возраст беа групирани во осум интернационални Тимови на пријателство.
„Навистина чест ми беше да го претставувам Пелистер на еден ваков собир“ изјави Талевски кој е фудбалер од школата на битилскиот клуб.



Датум: 05.07.2017, 17:38
Статијата е прочитана 940 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense