| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

 

21.11.2017

Лоша контрола против Турција

Со голот на Марко Ѓоргиевски само го намаливме резултатот на 2:1 во финишот на мечот

Репрезентацијата на Македонија до 18. години загуби на првиот од двата закажани пријателски натпревари против соодветната селекција на Турција, кои се играат на домашен терен. Нашите млади фудбалери загубија со конечни 2:1, откако противникот имаше повеќе од играта и заслужено поведе со 2:0. Ние имавме можност да стигнеме по поповолен резултат, но промашивме пенал, а конечниот резултат го постигна Марко Ѓоргиевски со гол во 85. минута од мечот.

МАКЕДОНИЈА – ТУРЦЈА 1:2
Стрелец: Ѓоргиевски 85‘ (М)
МАКЕДОНИЈА: Денковски, Хајдари, Антовски, Симоновски, Османоски, Сефо, Колевски, Фазлагиќ, Ѓоргиевски, Перчевски, Трајкоски
ТУРЦИЈА: Орук, Цивелек, Сак, Цалискан, Сирин, Аксу, Гул, Ѓок, ; Билен, Јилас, ИлкинДатум: 21.11.2017, 17:59
Статијата е прочитана 445 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense