| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.06.2017

Секулов и Јувентус во битка за титулата

Никола Секулов кој е дел од екипата на Јувентус генерација 2002 година ќе се бори за титулата во својата конкуренција откако денеска во полуфиналето беа подобри од тимот на Рома со конечни 3:1

Нашиот млад фудбалер стандардно се најде во стартните единаесет и одигра важна улога во пласманот понатаму. Секулов и Јувентус во финалето в петок на стадионот во Чезена ги чека дуел со Интер кој пак во полуфиналето беше подобар од Сампдорија



Датум: 13.06.2017, 20:40
Статијата е прочитана 4511 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense