| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.05.2017


Јетон Беќири во Ренова!?

По заминувањето на Ќатип Османи во Шкендија најверојатно на клупата на „гипсарите“ ќе седне Јетон Беќири

Откако операцијата „Османи во Шкендија“ и дефинитивно заврши успешно, тогаш јасно е дека на Ренова и треба квалитетен тренер. И прва опција и веројатно најдобра е „гипсарите“ да го позајмат од Шкендија младиот и квалитетен стратег Јетон Беќири, кој во моментов е координатор на младинската екипа на „црвено - црните“. Би му се дале одврзани раце во работата со првиот тим на Ренова со цел во наредната сезона тој да се обиде да ги врати „гипсарите“ таму каде што беше пред неколку години, при врвот на мак - фудбалот. А Јетон секако дека тоа го може се разбира со адекватни засилувања.Датум: 10.05.2017, 11:08
Статијата е прочитана 4090 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense